Alma SA na SecurexBeIN

Home / Aktualności / Alma SA na SecurexBeIN
Opublikował
w Bez kategorii

27 kwietnia podczas targów Securex w Poznaniu odbyła się konferencja Bezpieczeństwo Informacji SecurexBeIN, podczas której jednym z prelegentów był Kamil Nawrocki, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Alma S.A.

Każdy z nas korzysta z urządzeń mobilnych, komputerów, jest podłączony do sieci, a tym samym jest potencjalną ofiarą dla hakera. Część z nas nawet nie wie, że już została zaatakowana. Statystyki pokazują, że hakerzy zawsze są o krok przed nami i nie jesteśmy w stanie obronić się przed ok. 80% ataków.

Dzięki nowym rozwiązaniom, których ideę i obszary zastosowania prezentował Kamil, możliwe jest zmniejszenie dystansu w wyścigu między przedsiębiorstwami a hakerami. Rozwiązania z zakresu analityki śledczej (CFA – Continuous Forensics Analytics) pozwalają prześledzić dokładnie przebieg ataku i wskazać obszary sieci, w których mogło nastąpić przełamanie zabezpieczeń. Narzędzia CFA działając we współpracy z systemami SIEM, NGFW czy IPS/IDS na bieżąco analizują stan bezpieczeństwa sieci i stanowią świetne uzupełnienie infrastruktury bezpieczeństwa, wspomagając w codziennej pracy zespoły SoC. W przypadku przełamania zabezpieczeń pozwalają w sposób jednoznaczny wskazać źródło zagrożenia oraz przebieg ataku w kontekście historycznym.

To i wiele innych rozwiązań oferujemy wspólnie z naszym partnerem firmą BlueCoat.

Szacuje się, że do 2020 roku wydatki na narzędzia pozwalające na szybkie rozpoznawanie zagrożeń i zwalczanie ich będą stanowiły aż 60% budżetów przedsiębiorstw na bezpieczeństwo informacji. Warto zainwestować w nie już dzisiaj!

Najnowsze publikacje

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak będzie to możliwe.